Český svaz koloběhu

Páté kolo Rollo ligy Velké Poříčí - 05.09. 2017

Ve dnech 2-3.9. se konalo letošní  5.kolo Rollo ligy 2107 ve Velkém Poříčí na Náchodsku. Pořadatelé přes nemalé starosti perfektně zajistili trasy závodů a všichni závodníci dojeli v pořádku.

V sobotu pořadatelé připravili pro závodníky profilově náročnější trasu, která některým závodníkům trochu připomínala v minulosti pořádané ligy na Šumavě. A se šumavskou ligou tu byla ještě jedna velká podobnost, závod se jel za regulovaného provozu, tedy trasa nebyla plně uzavřena a jezdila na ní i auta, a tohle nejde ve většině českých krajů vůbec zajistit, a pro závodníky byla tato situace  zajímavou změnou.

Zpět k průběhu sobotního závodu, dlouhý závod se konal na 11 km dlouhém okruhu, muže čekalo 44 km, ženy 33 km. Žáci a hobby závodníci jeli jedno kolo. V absolutním pořadí ženách již při druhém okruhu o svém vítězství rozhodla Katka Šefcová, druhá dojela Šárka Waldhauserová a na třetím místě skončila Barbora Dvorská. V mužích celkově vyhrál Michal Kulka před Tomášem Pelcem a Matyášem Olšarem.

V neděli se jela časovka do vrchu na vrch Bukovina, která prověřila fyzičku všech startujících.  Velmi zajímavé bylo místo závodu, časovka se konala kousek od Velkého Poříčí v  blízkém lázeňském městečku Kudowa-zdroj v Polsku. V ženách opět zvítězila juniorka Katka Šefcová s náskokem 1:20 před Blankou Bucňákovou a třetí Barborou Dvorskou. V mužích zvítězil Matyáš Olšar s náskokem 0:42 na druhého Michala Kulku a 0:59 na legendárního Ladislava Provoda, trojice mužů tak byla stejná jako před 14 dny na Mistrovství Evropy v Rakousku, jen Kulka s Provodem si prohodili pořadí.

Dvoudenní zápolení bylo zakončeno vyhlášením výsledků v krásném prostředí na kolonádě v lázních Kudowa-zdroj. Organizátoři zajistili netradiční koloběžkářské medaile i hodnotné ceny a děkují  sponzorům a všem dobrovolníkům, kteří pomohli při závodě. Přestože účast závodníků, především z řad mládeže, byla slabší než na ostatních kolech Rollo ligy, závody se vydařily, počasí přálo a z pelotonu závodníků bylo slyšet kladné ohlasy. Pořadatelé moc děkují závodníkům za účast a těší se na viděnou na závěrečném  6.kole Rollo ligy 2017 v Říčanech.

Odkaz na fotky zde: http://levlan.rajce.idnes.cz/

Výsledky ke stažení zde:

Sobota Dlouhý závod

Neděle časovka

 
 
 
 

Přidat komentář

 
 
 

 
 
 

Komentáře

 

Newsletter

Vepište prosím zkratku organizace které patří tento web.

 

Naši partneři

 
YEDOO
 
Svět Koloběžek
 
Kickbike
 
ATEX
 
MARTIN BUGNER
 
Koloběžky NISTLER
 
KOLOBĚHSPORT PLZEŇ
 
Kolobezime
 
VELORAMA
 
COLLM
 
Mibo
 
Cocon
 
KISLINGER
 
Kolobezkovy Portal
 
 
 
2010 © Český svaz koloběhu | designed by AG25